Genius SW-HF 5000

Bezdrátový systém přenosu

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Zboží, které jsem koupil je mírně opotřebené, ale funkční bez problémů.

Jde o reprosoustavu 5.1, která se mi hodí pro domácí kina. Kvalita poslechu velmi dobrá, jsem spokojen.

• Výborný obchod. Doporučuji. Atevi

• - super poměr cena/výkon
    • - s ohledem na cenu velmi dobré dílenské zpracování

s ohledem na cenu tuto sestavu doporučuji jako ideální 5.1 zvuk pro PC, popřípadě jako levnou variantu k domácímu kinu

Bezdrátový systém přenosu

Genius SW-5.1 5000 je další šestikanálovou sestavou řady SW-5.1, oblíbené pro své vynikající parametry za příjemnou cenu. Sestava v provedení dřevěném je vhodná zejména k počítači, díky svému příjemnému designu a solidním pamametrům neurazí ani uživatele domácího kina.

Celkový výkon soupravy 150 wattů je ukryt v subwooferu a pěti satelitech, pokrývajících frekvenční pásmo od 20 Hz do 20 kHz. Sám subwoofer zajišťuje celou polovinu celkového výkonu - jeho dřevěná konstrukce o rozměrech 220 x 412 x 344 milimetrů obsahuje 6.5" reproduktor a integrovaný zesilovač celé soustavy s čelní regulací a celou řadou vstupů na zadním panelu.

Stejně jako dřevěný subwoofer nabízejí i satelity dostatek výkonu pro jakékoliv domácí použití - 4x 15 wattů na předních a zadních satelitech plus 15 wattů na středu Vám dodá neskutečný požitek ze sledování filmů s prostorovým ozvučením, ale například i poslechu hudby. Každý ze satelitů obsahuje širokopásmový měnič a jeden výškový reproduktor. Díky tomu dosahuje nejen výše zmíněného pokrytí širokého rozsahu frekvencí, ale také SNR přibližně 85 dB.

Soupravu lze připojit jak k MP3 / CD přehrávačům, tak ke všem zvukovým kartám. K dispozici jsou analogové vstupy - třikrát stereo (s kabelem na RCA jack) a dva šestikanálové vstupy (RCA a DIN), mezi kterými lze snadno přepínat. Pomocí patřičné redukce je dále možné připojit DVD přehrávače, herní konzole apod. Součástí jsou také některé redukce.

Sestava nabízí samostatné ovládání hlasitosti, úrovně basů subwooferu, regulace prostorového surround zvuku, umlčení a další ovládací prvky. Pro pohodlné nastavování a kontrolování soupravy slouží infračervené dálkové ovládání.

Technické parametry

• Konfigurace reproduktorů: 5.1
  • Celkový rozsah frekvencí: 20Hz - 20KHz
  • Výkon subwooferu [RMS]: 75
  • Výkon satelitu [RMS]: 15
  • Výkon centrálního satelitu [RMS]: 15

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Zboží, které jsem koupil je mírně opotřebené, ale funkční bez problémů.

• Výborný obchod. Doporučuji. Atevi

• - super poměr cena/výkon
    • - s ohledem na cenu velmi dobré dílenské zpracování

• , zakoupeno v Aukro.cz

• Perfektní zvuk i design mohu jen doporučit
    • Velikost - problém při přenášení a převážení

perfektní reprosoustava pro domácí použití

• , zakoupeno v Aukro.cz

• super kvalita užasný zvuk

kdo poslechne neodolá!!!!!!!!!

• Vzhled
    • Množství zapojení-analogových
    • Kvalita zvuku odpovídá ceně
    • Pouze analogové vstupy

Tuto soustavu reproduktorů jsem kupoval cca před dvěma lety-hlavní důvod byl cena a vzhled-tmavá imitace dřeva nám ladí k nábytku.Dnes už bohužel pociťuji nižší kvalitu zvuku a nemožnost napojit digitální zařízení.Přesto za ty peníze nákupu nelituji.

• vzhled
    • zvuk
    • trvanlivost
    • málo výkonný subwoofer
    • chybí výstup pro sluchátka

Reprosoustavu Genius SW-HF5.1 5000 jsem si pořídil asi před 3 roky a to ještě za cenu 3500 Kč (tehdy o to byl fakt velký zájem).
    Musím říct, že když jsem se doma konečně popral se zapojením a sprovozněním, čekalo na mě opravdu milé zvukové překvapení.
    Byl to zážitek..sednout si doprostřed pokoje mezi rozmístěné bedny a pustit si svou oblíbenou skladbu nebo film!
    Bohužel po 2 letech užívání toto nadšení opadlo.
    Zvuk už nezní tak kvalitně a bedny při hraní šumí a někdy dokonce jiskří.
    Od subwooferu jsem čekal taky víc...
    Na to jak je mohutný, vydává nepříliš důrazné a méně kvalitní basy.
    Dále postrádám výstup pro sluchátka!
    Ke vzhledu nemám žádné vítky, kombinace se dřevem je velice příjemná.
    Takže kdybych měl učinit nějaký závěr....
    Myslím, že kvalita soustavy odpovídá ceně, která je opravdu příjemná.

• FANTASTICKÝ zvuk a výkon (hlasitost)
    • výborná cena v poměru s kvalitou
    • jednoduché ovládání režimů poslechu
    • design
    • ovladač součástí
    • zadní repro připraveny pro zavěšení na zeď
    • žádné velké problémy - pouze:
    • trošku rušivé diody (tip na odstranění v recenzi)
    • vyjímečně musím tlačitko pro zapnutí mačkat 3x aby se subwoofer zapnul

Genius SW-HF5.1 5000
    Profesionální 5.1 reproduktory domácího kina

Jako vlastník těchto reproduktorů se s vámi podělím o zkušenosti z 15-měsíčního používání.

Známá a řekl bych i osvědčená firma Genius odvedla u těchto kousků dobrou práci. Všude jsem to slyšel i od svých přátel, které už repro měly. Dřevěný komplet SW-HF 5.1 se skládá ze Subwooferu a pěti satelitů (reproduktorů) – jeden centrální, dva přední a dva zadní, které se dají zavěsit na stěnu (mají připraveny úchyty).
    Po dovezení (nést se moc nedají – kompletně váží 19 kg) vás čeká celkem snadná instalace, ve které vám pomůže jednostránkový manuál v češtině. Obsahuje nákresy částí a popisuje kam jaký kabel použít – takže jednoduché.
    Vzhledný Subwoofer má na čele tlačítko pro stand-by (pohotovostní režim), posuvná kolečka pro ovládání a nastavení centeru, okolí a bassů. Dále větší posuvné kolečko osvětlené modrou diodou pro ovládání hlasitosti (při zmáčknutí stand-by samo sjede do pozice hlasitosti 0 (vypínání), nebo zhruba do pětiny maximální hlasitosti). Na čele jsou také zobrazeny režimy poslechu – DVD, Game, TV a CD/MP3. (osvětleny modrou diodou pro aktuální režim).
    Vzadu na Subwooferu najdeme samozřejmě propojovací místa pro kabely a také hlavní tlačítko napájení.
    K zařízení je dodán malý ovladač (spolu s baterií) přesně do dlaně na kterém ovládáte volume, volíte ze čtyř režimů poslechu, ztlumíte pomocí mute, a vypnete do stavu standy-by.

Teď se můžeme vrhnout na mou spokojenost – eventuelně nespokojenost.

Jednoznačně převládá SPOKOJENOST – a to hlavně díky fantastickému zvuku, který naprosto lahodí vašim uším. Přístroj vám pomůže vyprovokovat i sousedy, díky maximálnímu výkonu hlasitosti, který dovede. Líbí se mi možnost změny režimů poslechu bez nějakých nutných přepojování kabelů – jednoduše přepnete ovladačem nebo na subwooferu a po zvuku z počítače si můžete vychutnávat film na dvd. Ovladačem je jednoznačně také výhodou.
    S těmito reproduktory se dá uspořádat i menší (pro někoho větší) party – osobní zkušenost – pro úspěch celkem čtyřikrát opakovaná. (problémem je pouze přepojování kabelů a převoz-chvilku to zabere-ale výsledek parádní).
    Teď pár výtek, které nejsou až tak fatální pro to, aby jste si přístroj nepořídili. První je ta, že občas musím mačkat tlačítko na subwooferu alespoň třikrát, aby se zapnul/vypnul (říkal jsem, že tak velké problémy to nebudou). Dalším maličkým problém pro mě byly rušivé modré diody, které se opravdu nedaly ignorovat ve tmě a sledování filmu – problém jsem vyřešil nalepením malých kousků izolačky na jednotlivé diody – ani to nijak nenarušilo design. Poslední výtkou je chrčení v jedné poloze hlasitosti – jednoduše dáte zvuk buď krapet víc, nebo míň. Nic nemění na tom, že dávám 5 hvězdiček.

Komplet je uložen v celkem rozměrné krabice, celkem vážící 19 kg. Obsahuje subwoofer, 5 satelitů, propojovací kabely, ovladač s baterií, návod.

Tyto reproduktory můžu s čistým svědomím doporučit. Po 13 měsících bych pořídil zase stejné.

• FANTASTICKÝ zvuk a výkon (hlasitost)
    • výborná cena v poměru s kvalitou
    • jednoduché ovládání režimů poslechu
    • design
    • ovladač součástí
    • zadní repro připraveny pro zavěšení na zeď
    • žádné velké problémy - pouze:
    • trošku rušivé diody (tip na odstranění v recenzi)
    • vyjímečně musím tlačitko pro zapnutí mačkat 3x aby se subwoofer zapnul

Genius SW-HF5.1 5000
    Profesionální 5.1 reproduktory domácího kina

Teď se můžeme vrhnout na mou spokojenost – eventuelně nespokojenost.

Všechny potřebné parametry výrobku najdete v záložce specifikace, kterou se pokusím vyplnit.

• - skvělá cena
    • - požitek z ideálního zvuku
    • - 5.1
    • - dobré bassy
    • - dálkové ovládání
    • - připojení k pc
    • - zpracování v imitaci tmavšího a světlejšího dřeva a plastu
    • nedošel jsem zatím na žádné protiklady

Tato designově a zvukově dobře řešená repro soustava pro kvalitnější požitek u televize či pc jsou ideálním společníkem díky firmě Genius