Modecom MC-HF60

Počet reprobeden
2+0

• , zakoupeno v AD shop.cz

• Vzhled, nádherný design, pěkná imitace dřeva
    • Na default nastavení velice příjemný neutrální zvuk bez zbytečného umělého zesilování basů a výšek
    • Nikde nic nedrnčí a nerezonuje, bytelné zpracování
    • Dostatek výkonu
    • Rozměry a hmotnost, bez toho ale kvalitní hudba nelze
    • Ovladače Bass/Treble/Volume nemají středovou aretaci
    • Basreflex vyveden do zadu
    • Propojovací kabel jen 150cm, lze vyměnit
    • Vypínač vzadu
    • Chybí sluchátkový vystup

Modecom MC-HF60 jsou jedny z největších aktivní 2.0 reproduktorů na trhu.
    Před koupí je dobré si na stole, kam bedny chcete umístit, naměřit kolik že místa pro ně bude potřeba, aby jste později nebyli nemile překvapeni. Z fotografii na internetu se zdají být téměř poloviční než je realita. Základna je velká 28 x 27 cm, na výšku mají 41cm i s nožičkami. Pro lepší představu o rozměrech mrkněte na foto s petlahví http://mirinnek.rajce.idnes.cz/Modecom_MC-HF60/ A stolek by měl být i dostatečně bytelný levá bedna má skoro 8kg, pravá 10kg.
    Na pravé straně pravého reproduktoru jsou ovladácí prvky pro basy, výšky a hlasitost, vzadu pak hlavní vypínač a 2xcinch vstup.
    Co se zvuku týče jediné s čím mohu srovnávat jsou mé staré Logitech X-210. Před koupí jsem slyšel i nekolik dalších podobně drahých repro, to ale nelze srovnávat, protože to vždy bylo v obchodě tzn. velký otevřený prostor+poslech na chvilku.
    Po prvním poslechu překvapí velmi decentní bass, bicí nejsou tak zaduněné a na default nastavení snad mají i nižší intenzitu než u 210ek, což není naškodu. Nádherně jsou podány dlouhé táhlé nízké tóny např basa v sountracku BraveHeart z toho až běhá mráz po zádech a to ani není potřeba přehnaně vysoké hlasitosti. A pokud někdo vyžaduje opravdu silné basy, stačí mírně přidat basovým ovladačem a pak dva středobasové reproduktory s průměrem 8 palců velmi jasně dokazují že subwofer je zbytečností.
    Střední a vyšší kmitočty jsou velmi jasně slyšitelné narozdil od Logitechu kde středy téměř chybí, a výšky zdaleka nejsou tak příjemné jako u Modecom.
    V jakékoliv hudbě jsou mnohem výrazněji slyšet jednotlivé nástroje, u Logitechu se vše slévá v jeden celek, to ale nemusí být pro každého plus.
    Velké rozdíly jsou take znát při hraní her, tam kde logitech přehrává jen jakýsi ruch na pozadí tak s Modecomem jasně rozeznate jednotlivé zvuky okolí.
    Rozdíl v kvalitě je adekvátní rozdílu v ceně kde Logitech stojí třetinu toho co Modecom.
    Reproduktory mám u PC, tzn sedím od nich asi metr, hlasitost v ovladači zvukové karty mám nastavenou na 50%, a hlasitost na bedně neotočím víc jak do čtvrtiny, pak už to zkrátka trhá uši. Vykonu má Modecom na rozdávání a není problém ozvučit hodně velký prostor a i při velmi vysoké hlasitosti neztrácí nic na kvalitě reprodukce.
    Snad jediná vítka ke zvuku: Při velmi malém zesílení a velmi vysoké úrovni vstupního signálu hraje levý reproduktor o dost hlasitěji než pravý, pro tichý poslech je proto nezbytné volume na bedničce nastavit na vyšší zesílení a samotnou hlasitos upravovat softwarově.

Počet reprobeden
2+0

Pokud jste opravdovými hudebními nadšenci, tak jsou pro Váš počítač reprobedny Modecom MC-HF60 tím správným společníkem. Obsahují osmipalcové středo-basové reproduktory, které produkují velmi kvalitní spodní a středové frekvence. Doplňují je jeden palec velké tweetery. Celá sada produkuje silný zvuk s vysokou dynamikou a celkovým výkonem 60 W RMS, takže se hodí i do větších místností.

• Co se mi libi je hlasitost
    • Vysoka cena
    • Pri zapnuti neprijemne drni jak na levnych repro napr.genius
    • Neuplne bassy, stredove pasmo si trosku domysli

Asi bych si priplatil tisicovku a koupil neco uplne jineho...
    Tyhle bedny k PC bych si dokazal predstavit o hodne levnejsi, proc kupovat PC bedynky za 3tisice? Kdyz muzete pridat tisicovku a mit opravdove studiove profesionalni MONITORY?

Vrele nedoporucuji!

• - cena/výkon
    • - velikost (pěkný kus nábytku)
    • - zvuk naprosto dostačující
    • - vzhled
    • - nastavení výšek a basů
    • - žádný brum, šum po zapnutí
    • - krátký kabel pro propojení repro - nutnost dokoupit jiný
    • - krátký kabel napájení

Vybíral jsem dlouho repro k TV. Repráčky v dnešních plackách nestojí za nic. Po vyloučení všech systému 2.1 a 5.1. které za obdobnou cenu jako MODECOM HF60 nabídnou mnohem méně. Zvukově neporovnatelné s 8kg repro modecom. Za tuhle cenu velikostně a kvalitativně těžko koupíte něco lepšího. Zvuk na hudbu je dostačující i v místnosti cca 60 m2. Zvuk TV je ted příjemný a uchu lahodící po celé místnosti. Po vybalení mě překvapila skutečná velikost repro - z údajů na papíře si to tak nepředstavíte, ale jsou opravdu velké k PC si je ani nedovedu představit :-). Vzhledově bedničky jsou dle mě velice povedené, nemusíte se bát je vystavit v obývacím pokoji. ( oproti chrchlátkám plastového typu ať už genius logitech apod.).
    Původně byla u TV zapojena postarší HI-FI věž aiwa - a takový rozdíl v produkci zvuku jsem popravdě za takovou cenu nečekal.
    Jsem mile překvapen a spokojen.

• dobrá cena
    • pěkný vzhled
    • dobré zpracování
    • nebručí
    • vypínač na zadní straně = trochu nešikovné vypínání
    • špatné zpracování krytů

Ihned po vybalení jsem měl problém s odtraněním krytů. Plastové úchyty byly přilepené v uchycovacích jamkách a musel jsem je rvát násilím. Podařilo se mi na obou bednách utrhnout celkem tři úchytky a trochu poškodit jeden kryt. Chyba byla v tom, že se do jamek zřejmě dostalo lepidlo, kterým se přilepují právě ty úchytky ke krytům. Takže snad vada jen jednoho kusu. Bedny zatím provozuji bez krytů a časem to asi slepím. Táhnout bedny kvůli tomu zase k prodejci se mi nechtělo. Jinak je to za dané peníze dobrá koupě. Řekl bych, že na to, kolik stojí, hrajou oprabdu dobře, ale na to, jak jsou velké, by to mohlo být lepší. V porovnání se staršími Aura R3, které jsou o trošku menší a mají menší basový reprák, nemají Modecomy např. tak pevné bubny a obecně možná trochu horší nižší středy. Naopak ale zahrají o něco nižší basy, oproti Aurám umí lépe zadunět. Když se nepřidává moc basu, tak nehučí. Uričtě se dají použít i na poslech hudby - samozřejmě přiměřeně k jejich ceně.

• poměr cena/výkon
    • masivní, slušné dílenské zpracování
    • výborný zvuk (ve své cenové kategorii)
    • pevné basy, subwoofer není potřeba
    • větší rozměry- to je daň za dobré basy
    • pokud se na korekcích přidá hodně basů, jsou nepřirozené a zahuhlané, výšky pak nepříjemné - chce to najít zlatou střední cestu
    • chybí středová aretace potenciometrů

Bedny jsou opravdu velké, což je daň za pevné basy - k těmto bednám subwoofer opravdu není potřeba. Bedny jsou masivní a těžké, dílenské zpracování je slušné, při poslechu i na vyšší hlasitost nikde nic nedrnčí.

Po zapnutí (absolutně neslyšné bez jakýchkoli lupanců) se konalo první příjemné překvapení - ticho. žádný šum a žádné ruchy. Pak se ovšem konalo překvapení nepříjemné - ze zvuku jsem byl napoprvé velmi zklamaný, hlavně v basech které byly hodně slabé a středy nepříjemné - celkově jsem byl ze zvuku hodně zklamaný. Ale věděl jsem, že nové bedny se musejí nejdřív "zahrát", aby se měnič a jeho pohyblivé součástky z výroby ztuhlé pořádně "rozhýbaly". Nechal jsem tedy bedny hrát přes noc, a už druhý den to bylo úplně o něčem jiném - ty basy tam najednou byly, celkově bylo podání v celém spektru o něčem jiném.

Na pravém boku pravé bedny se nacházejí tři potenciometry - hlasitost, výšky a basy. Nejlepší nastavení, které se mi podařilo nalézt bylo s basy a výškami ve středové poloze. V tomto nastavení mi přijde přednes nejvěrnější, basy ani výšky nejsou nijak zkreslené. Pokud se přidají basy přes polovinu, už jsou nepřirozené a zahuhlané, výšky zas až nepříjemné. Také je důležité najít si tzv. sweetpoint, i sebemenší pootočení beden a změna vaší polohy se na zvuku projeví. Chce to zkrátka zkusit a výsledek stojí za to.

Celkově je zvuk opravdu dobrý (vezmeme-li v potaz cenu). Basy jsou pevné a znějí věrně, nejsou zkreslené, zahuhlané a "vymyšlené", jako tomu je u většiny levných soustav se subwooferem. Bedny po rozehrání hrají vyrovnaně v celém spektru, i když je mám umístěné na stole relativně blízko u sebe dokážou "vyrobit" opravdu kvalitní stereo obraz. Nástroje se neslévají a jsou krásně čitelné. Mohu srovnat s mnoha 2.1 (5.1) systémy v podobné cenové relaci, a HF60 je poráží na celé čáře. Výkon je naprosto dostatečující, při zesílení někam nad 50% by už to předpokládám utrhlo hlavu.

Suma sumárum, na svou třídu velmi nadstandardní zvuk, výborný poměr cena/výkon, v této cenové kategorii těžko koupíte lepší.

• -úžasný zvuk
    • -masivní
    • -možnost ovládání basů a výšek (k mému překvapení to není samozřejmostí)
    • -sehnat je o 1500 levněji, nezlobil bych se (samozřejmě vtip..za kvalitu si člověk připlatit musí)
    • -váha (daň za dechberoucí zvuk)

Jsem nadšen...subwoofer není třeba

• Basreflex vyveden do zadu
    • Propojovací kabel jen 150cm, lze vyměnit
    • Vypínač vzadu
    • Chybí sluchátkový vystup

Modecom MC-HF60 jsou jedny z největších aktivní 2.0 reproduktorů na trhu.