Pure Acoustics XTI 100

Výkon RMS
    150 W
    Citlivost
    90 dB

set reprosoustav pro domácí kino, impendace 4-8 OHM, přední reprosoustavy jsou třípásmové se dvěma basovými reproduktory s výkonem 250W rezměry v-1053 x š-218 s h-305, magneticky stíněný centrální reproduktor s výkonem 150W rozměry: v-550 x š-190 x h-190, zadní dvoupásmové reproduktory jsou řešeny jako regálovés výkonem 150W rozměry: v-320 x š-190 x h-190

Prosim poradí někdo jaké kabely mám k těmto bednám sehnat. Díky

• Jako domácí kino s SB Yamaha velice slušné
      • Stereo po vlastních úpravách také celkem dobré.
      • Materiál reprobeden
      • Ozvučnice by měla být vyrobena z lepšího materiálu

První spuštění repro soustav pro mne bylo doslova šokem.
      Rozehrání nových reprosoustav trvá několik měsíců, proto
      jsem nejprve použil rozehrávací CD (bylo půjčené) na rozehrání celé soustavy s různými zvuky a kmitočty pro urychlení rozhýbání všech reproduktorů. Výsledek byl, opravdu patrný.
      Potom následovalo odmontování všech reproduktorů z beden a provedl jsem zatlumení všech reprobeden a dále výměnu celé kabeláže (byly tam velice slabé drátky) a dal jsem průhledné repro vodiče s průřezem 2,5 mm2. Potom jsem opět použil rozehrávací CD. Po těchto úpravách byl výsledný zvuk znatelně lepší. Reprobedny vlastním 5 let a za tu dobu se dokonale rozehrály a jsem spokojen.

• pekne a ciste hraji
      • povrchova uprava (folie)
      • k vybusnejsim scenam pri sledovani videa by to chtelo priporidit jeste SW

Mam je 5 nebo 6 let, zapojene do (v te dobe) nejlevnejsiho AV receiveru (Sony STR-DG520). Jsem s nimi maximalne spokojeny. Jak na poslech hudby, tak na sledovani filmu.

Mam ich tiez a katastrofa.

• Cena a kvalita zvuku
      • Velice nízká hmotnost, malé tlumení

Tyto mám již pět let a jsou zapojeny do AV receiveru Yamaha 6130.
      Jsem s nima více než spokojen. Hrají velice pěkně. Chci upozornit, že se nedají zapojit do BiWiringu či BiAmpingu jak píše uživatel Péťa v recenzi. I když zadní strana sloupů k tomu vybízí, je to jen klam.... Uvnitř výhybky jsou oba konektory propojeny!!! Na obhajobu výrobce musím uvést, že nikde nezmiňuje že by to do Bi zapojit šlo a pouze tak využil dostupných dílu...
      Včera jsem se rozhodl že se podívám důkladně na konstrukci.Odmontoval repro a důkladně prozkoumal. Středobas a výškáč mají oddělenou komoru od basových. Zklamal mě materiál beden. Je to lisovaný papír, jako byl sololit.. Navzdory tomu je zvuk výborný.
      Zatlumení je velice chabé, jen jaké si dva kousky tkaniny. Všechny stěny jsem proto sám zatlumil molitanem. Zvuk je tak čistčí a čitelnější než byl.
      Reproduktory mají zajímavou konstrukci. Membrána je z plastu a střed je pevný, kmitá tak okolo něj. Je to velice efektní.

Výsledek? V dané cenové kategorii naprosto špičkové repro. Doporučuji je krapet zatlumit...

• design, cena, možnost připojení prostřednictvím "banánků"
      • nedoporučuji pro receivery s nižší hodnotou na výstupu

Sadu XTI jsem si pořídil původně jako dočasné řešení k receiveru v roce 2007. Postupem času jsem pochopil, že tzv. domácí kino je velmi dobrý marketingový tah mnoha renomovaných společností a skutečně dobrý zvuk bych dostal při investici vyšší než 100 000 Kč a pouze za předpokladu AV předzesilovače/ dekodéru a sady monobloků. Jinak je to vše pouze veliká bublina. Vrátil jsem se tedy ke klasickému stereo poslechu Postupně jsem prodal AV receiver apod a zůstali mi sloupy XTI, které jsem zcela jen tak ze zvědavosti zapojil na svůj vysněný Denon PMA 1500. To co na mne vylétlo z měničů těchto beden mne posadilo do křesla. Samozřejmě; kvalita zesilovače je někde jinde, ale překvapení v podobě ohromného zvuku akustické hudby mne dostalo.
      Odvezl jsem si sloupy na chalupu, kde mi hrají přes Denon PMA 500 a nedám na ně dopustit ( tzn. neprodám ), ačkoliv basová linka občas při určitých tónech někam zmizí a střední tóny v určité frekvenci zní jako z "kecafonu" a výšky při vysoké hlasitosti až zabolí, lze srovnávat jejich stereo projev s reprosoustavami o jednu cenovou relaci výš.
      ( dodávám, že pro srovnání poslouchám hudbu na Focal JM Lab 826 ).
      ( Takže, pro stereo ideální, pro kino pouze se silnějším receiverem, nejlépe k Harman Kardon, ale i Denon. Nedoporučuji k žádnému z receiverů SONY základní řady. A pozor, subwoofer Pure Acoustics je velmi nepovedený ).

• Design , zvuk stereo , prostornost

Mám tyhle repra zapojený v Bi-ampu na Onkyu tx sr 607 a jsem maximálně spokojený .

Mam je a hrajou výborně, za čas se jejich reprodukce ještě zlepší, prostě se tzv. rozehrajou..
      Kdo tvrdí něco jiného nemá o reprodukci hudby a vůbec aidia ani páru