Acoustique Quality M 22

2+0
Aktivní

Zatím pracují dobře a pěkně hrají

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

Český výrobek s velmi dobrými referencemi, jako reproduktory k počítači pro běžný provoz, občasné sledování TV a občasné poslouchání převážně klasické hudby zcela dostačující. Potěšily by mne výraznější výšky.

• , zakoupeno v Viaco Dům Elektro

• víceméně to, co jsem očekával - používám k ozvučení počítače a s ohledem na možnosti vstupu ze zvukové karty patrně nelze předpokládat nic zásadně lepšího
    • přestože nejsem příznivcem přebasované muziky, trošku více basů bych snesl
    • úplně perfektní balanc není (zvláště při tichém poslechu), musím mít bedny umístěné maličko asymetricky
    • poměr cena/výkon není optimální - za podobnou cenu lze určitě pořídit výrazně výkonnější sadu (já jsem však nepotřeboval)

zmíněná drobná negativa jsem uvedl jen pro pořádek, jsem celkem spokojený, pro muziku na podkreslení k práci na počítači postačuje, hry nehraji a na filmy mám jinou aparaturu

Počet reprobeden
2+0
Aktivní

Sestava aktivních, magneticky odstíněných reprosoustav. Svou koncepcí je ideální k počítačům a přenosným přehrávačům. Díky odstínění mohou být umístěny přímo na pracovní ploše i v blízkosti monitoru. V jedné z reprosoustav je vestaven stereofonní zesilovač, napájený mohutným toroidním transformátorem. Z čela reprosoustavy je umístěno ovládání hlasitosti a indikace zapnutého stavu.

Barevné provedení folie:

• Kvalita zvuku
    • Zpracování kabinetů
    • Vyrobeno v ČR
    • Regulace hlasitosti

Začnu tím méně příjemným. Regulace hlasitosti. Jednak nepůsobí příliš jistým dojmem, ale navíc je použit nějaký laciný potenciometr se špatným souběhem. V počítači stačí upravit vyvážení kanálů, ale například u Mp3 přehrávače by to mohl být problém. Celkem banalita, ale vzhledem k ceně zamrzí.

Při umisťováni je třeba počítat s basreflexem na zadní straně, který vyžaduje trochu prostoru za reproduktory. To bych nepovažoval za zápor, ale spíše za vlastnost kterou je třeba vzít v úvahu.

Nyní k tomu příjemnějšímu - zvuk. Přesný, vyvážený, detailní. V žádné části akustického spektra nic nechybí ani nevyčnívá. Čisté výšky, přesné středy a pevné basy bez sklonu k dunění. Bez problémů odhalí nekvalitní zvukovou kartu (zkoušeno na čtyřech, dedikovaných i integrovaných plus externím DAC) nebo nižší datový tok nahrávky.

Určitě existuje řada dražších a horších reproduktorů. Levnějších a lepších bude jako šafránu.

P.S.: Nedostatek basů - v obou předchozích recenzích autoři kritizují méně basů. Připisuji to tomu, že oba recenzenti hodnotili syrové reproduktory. Každý(!) reproduktor, bez ohledu na cenu a výrobce potřebuje nějaký čas na rozehrání. Obecně se uvádí alespoň 50 hodin. AQ M22 patří v tomto ohledu k těm náročnějším. Bezprostředně po vybalení nehrají basy skoro vůbec a co opravdu umí začnou předvádět až tak po 150-200 hodinách hraní.

• , zakoupeno v Viaco Dům Elektro

• přestože nejsem příznivcem přebasované muziky, trošku více basů bych snesl

• Precizní zvuk s množstvím detailů
    • Neutrální projev
    • Dynamika
    • Podání prostoru a výborná lokalizace zvuku
    • Zpracování - bytelný kabinet z MDF desek potažený pravou dřevěnou dýhou
    • Dodávaná kabeláž - kvalitní kabely s dostatečným průřezem
    • Kabely nejsou připevněny napevno (v případě poškození lze snadno vyměnit)
    • Menší objem nejhlubších tónů
    • "Gumová" regulace hlasitosti
    • Basreflex na zadní straně vyžaduje trochu volného prostoru za reproduktory

Opravdová kvalita ve zvuku i zpracování za rozumnou cenu. Zvukově, AQ M22 nad většinou konkurence (takzvaných počítačových bedýnek), ční jak Eiffelovka nad Paříží.
    Zvuk je vyrovnaný napříč pásmy se všemi detaily a zaměřením na maximální věrnost. Je tak poněkud monitorově chladnější, což podle mě není vůbec na škodu. Basů je objemově méně, ale ne nedostatek. To je dáno spíše filozofií Acoustique Quality, než nějakou konstrukční nedostatečností. Vzhledem k objemu a fyzikálním zákonům z tak malých bedýnek kvalitní nejhlubší basy nelze dostat a tak na ně v AQ raději rezignují. Tam kde jiní duní ve snaze zahrát frekvence na které zjevně nestačí a vzhledem k objemu ani stačit nemohou, AQ M22 taktně mlčí.
    Hrají jen to na co mají s nejvyšší možnou věrností zvuku. K nekvalitním nahrávkám jsou M22 naprosto nemilosrdné. Bez přehánění vás donutí smazat mizerné nahrávky v Mp3 a doplnit svou sbírku kvalitnějšími FLAC.
    Netvrdím, že Acoustique Quality M22 jsou nějakým audiofilským HiFI. Komponenty této kategorie přece jen nabídnou zvukové zážitky o úroveň výše, ovšem za jiné ceny. Rozhodně jsem však přesvědčen, že v dané cenové kategorii, budete jen těžko hledat věrnější zvuk.