Crono CS-2002

Bezdrátový systém přenosu
Podpora NFC

• , zakoupeno v Digitor.cz

• Dostatečný výkon.
    • Kvalitní reprodukce v celém rozsahu, umožňuje vychutnat si jednotlivé nástroje, kvalita poslechu závisí na kvalitě vstupu, repro není limitujícím faktorem, pokud nejste audiofil ale ten by se měl pohybovat cenově jinde.

• dobrý hudební výkon, výšky,středy i basy, výhodná cena,
    • dílenské zpracování předního panelu (Made in China),
    • kabel Cinch-Cinch

za uvedenou cenu i přes drobné nedostatky doporučuji !

• , zakoupeno v AMIRO

• Pěkné provedení, cena/parametry, dálkový ovladač.
    • Blikající červená dioda při režimu stanby.

Velmi dobré reproduktory pro TV, hudbu i PC.Tři tovární nastavení, které si může každý upravit dle svého gusta.

Počet reprobeden
2+0
Aktivní
Bezdrátový systém přenosu
Podpora NFC

Crono CS-2002 jsou magneticky stíněné dřevěné reproduktory s dálkový ovládáním a celkovým hudebním výkonem úctyhodných 100 W.

Jsou určené především pro Hi-Fi soupravy a televize. Reproduktory nabízí výborný frekvenční rozsah 20 - 20.000 Hz, prokreslené výšky, čisté středy a silné basy.

Na čelním panelu najdete ovládání hlasitosti, výšek a basů, popřípadě můžete využít dodávané dálkové ovládání.

• Systém: - 2.0
  • Hudební výkon (RMS): - 2x 50 W
  • Frekvenční rozsah: - 20 Hz - 20 kHz
  • Odsup signálu / šum: - max. 75 dB
  • Rozhraní: - RCA, 2x cinch
  • Napájení: - 230 V, 50 Hz
  • Barva: - černá, vzor dřeva

Obsah balení: 2 reproduktory kabel 2x cinch / 2x cinch, 1,5 m audio kabel pro propojení satelitů, 2 m uživatelská příručka

• Rozměry reproduktoru: 40 x 20 x 25 cm
  • Hmotnost reproduktorů: 5500 g
  • Rozměry balení: 46 x 30 x 47 cm
  • Hmotnost balení: 5700 g

• poměr cena/výkon
    • Reproduktorem se musí nechat vyvážený zvuk, hrají stejně výšky, středy, hloubky.
    • Standardní repro bedýnky, moje očekávaní byli asi vyšší, ale to není chyba produktu, to je chyba moje...
    • Neuvěřil jsem jim těch 100 W
    • Zpracování mého kusu byla tragédie, dvě image chyby na samotných membránách a stříbrná nálepka kolem ovládacího panelu na pravý bedínke je pomuchlaná, jako kdyby byli vystaveny silnému slunku. Možno demence obchodu z kterého jsem to objednal, těžko odhadnou kvalitu jiného kusu.

Reproduktory se prezentují jako plnohodnotní 3 pásmové reproduktory které by měli nahradit repro soustavy se "subáčem". Skutečnost je trochu jiná, i když obě repro bedně mají po dva průduchy co by naznačovalo, že v každé bedínke je basový reproduktor, tak skutečnost je následovná:
    Každý reproduktor má fyzicky dva reproduktory z toho je jeden určen na výšky a "polo" středy a druhý hloubky a taky "polo" středy, dva průchody které naznačuji to, že by se tam ještě nacházel basový reproduktor jsou jenom na image a nemají na výslední zvuk skoro žádný dopad.

Co se týče výkonu ten se měří těžko, tak jsem změřil příkon. Jejich V/A charakteristika odpovídá cca 80W při nejlepším. Zesilovač se chová tak, že když pustíte něco co nemá hloubky tak maximální odběr ze sítě je 25-35W když pustíte něco basové odběr skáče "až" na 90W ani jednou se nedostal na 100W, ale když máte nastavenou hlasitost, tak aby repro měli odběr 90W, tak musíte mít zvýrazněný basy a při takové hlasitosti už je slyšet hodně nepříjemné zkreslení basů. Reproduktory by měli být označeni jako 70 maximálně 80W, protože při takové příkonu ještě hrají obstojně. Nevěřím, že dokáží perpetum mobile :) . Odhadem bych pověděl že větší reprák má výkon 20-30W menší 7,5-10W na každý bedničce.

Já jsem zvyknutý poslouchat hloubky ze 60W subwoofera + 6 reproduktorů (6x15W) zaměřených na středy a 5 na výšky. Porovnaní asi takové kdyby jsem původním reproduktorům dal 10 bodů, tak Crono CS-2002 mají 5,5-6 bodů co za ty peníze je aj tak dobré. Protože "domácí kino" které jsem porovnal stálo 4000 kč

Tyhle reproduktory bych doporučil na poslechnutí hudby ve formátu mp3 kde není tak nutná vysoká kvalita. Standardnímu člověku budou vyhovovat na 100%. Profesionálům ani z daleka.

Pořizoval jsem je na chatu k občasnému koukání filmů na projektoru, určitě jsou 100x lepší jak zvuk z notebooku, ale když to chcete na filmy raději bych doporučil set 2+1 od ceny 2500kč a víš jinak je to všechno des... A i když se snaží suplovat výkon subwooferu, tak moje ucho nedoběhli a je cítit absence kvalitního basového reproduktoru.

• , zakoupeno v Digitor.cz

• Dostatečný výkon.

• dobrý hudební výkon, výšky,středy i basy, výhodná cena,
    • dílenské zpracování předního panelu (Made in China),
    • kabel Cinch-Cinch

za uvedenou cenu i přes drobné nedostatky doporučuji !

• Skvělý zvuk ve všech směrech
    • Vzhled
    • Dálk. ovladač
    • Pokud budete zapojovat k PC, tak je třeba dokoupit kabel Cinch Jack
    • Overkill

Dlouhou dobu jsem přemýšlel nad tím, které reproduktory si koupit, vybíráním jsem strávil několik hodin až jsem nakonec dospěl právě ke Crono CS-2002. Musím říct, že reproduktory jsou skvělé po zvukové stránce, nicméně doporučuji dát si pozor na rozměry, protože to opravdu není žádná maličkost, která by se běžně vešla na stůl (alespoň v mém případě). Reproduktory jsem kupoval pro PC a pokud nad nimi přemýšlíte ze stejného důvodu, pak je nemohu doporučit a to z jednoduchého důvodu - je to overkill. V případě, že jste hudební profesionál, pak je možná využijete i v kombinaci s PC, ale pro běžného uživatele (nebo, v mém případě, hráče) jsou příliš výkonné. Pokud ale hledáte reproduktory za jiným účelem, jako například k TV a podobně, pak je mohu vřele doporučit a koupě zajisté nebudete litovat.
    Uživatelům PC a hráčům bych si dovolil doporučit Creative Labs Gigaworks T20 Series II. Ve finále jsem se totiž rozhodoval právě mezi Crono a Creative a musím říct, že zpětně bych doporučil právě Creative.

• - z dálky a na fotce možná vypadají i dobře
    • - zvuk není vůbec dobrý ... spektrum je křivé v těch nejméně vhodných místech, což způsobuje u některých hudebních kousků nepříjemné zkreslení ... výškáč hraje šumivé hajtky tak, že mají kovově cinkavý zvuk, což mi u některých hudebních kousků dost vadí
    • - odporné, křivě nalepené nálepky nahrazující plech. Mé kusy je měly na rozích odlepené/přeložené/zlomené/natrhlé/skrčené/se vzduchovými bublinami, takže to působilo spíš směšně a amatérsky

Zvuk mě zklamal tak, že jsem to nerozdýchal a musel jsem je vrátit

• zvuk, cena, VÝKON
    • "čínské" zpracování

Už je nějakou dobu testuji, zvuk je z mého pohledu parádní... Občas jsem zde četl něco o špatném dálkovém ovladači. Mě se zdá celkem bytelný a jeho dosah je z mé postele až ke stolku (cca 5m), takže naprosto vyhovuje. Truchu mě tklamalo zpracování, ale v této cenové relaci se nelze přiliš podivovat... Štítek na levém reproduktoru je poze nálepka, ve které jsou našroubované šroubky, podobně to je i na druhé straně. Ten menší reproduktor nad tím velkým je tak trochu pseudo, ve skutečnosti je to jenom miniaturní výškový měnič, ale svoji roli jistě hraje, když se zakryje, výšky nejsou tak ostré. Nakonec ovládání. Všechny čudlíky jdou mačkat bez potíží, jestli jste je zmáčkli správně, blikne vám dioda. Že by mi neblikla se mi stalo zatím jenom jednou. Celé to přišlo ve velké krabici, která obsahovala: ovladač a baterky do něj, kabel na propojení beden, cinch-cinch kabel. Jelikož jsem se o tom dočetl, koupil jsem si ještě cinch-jack kabel. Objednával jsem na exasoftu, platbou předem a vše proběhlo bezproblému, tak jak napsali to přišlo. Závěrem, bych chtěl říci, že jsem si je pořídil hlavně na poslech a tuto podmínku splňují na jedničku, takže jestli je támhle šroubek křivě nebo je tuhle trochu schrutá nálepka mě netrápí. Co ale sedí mě, nemusí sedět všem.

• , zakoupeno v AMIRO

• Pěkné provedení, cena/parametry, dálkový ovladač.
    • Blikající červená dioda při režimu stanby.

• Pěkný vzhled a subjektivně velmi dobrý zvuk.
    • Dobře fungující dálkové ovládání.
    • Slušné basy i při nízké hlasitosti především na nastavení POP.
    • Dřevěné, spíše dřevotřískové bedny.
    • Magnetické stínění.
    • Dostačující konektory, kabely i hudební výkon.
    • Cena.
    • Otřesné samolepky, nedrží, dělají vlnky.
    • Ve standby slyšitelný brum 50Hz a jemné lupání. Je to slyšet jenom při poslechu několik centimetrů od basového reproduktoru.

Chtěl jsem repro s DO a dobrým zvukem k TV a nechtěl jsem do toho dávat moc peněz. Vzhledem k velmi omezenému výběru a recenzím, to byla jasná volba. Po zapojení, vše fungovalo a hlavně zvuk velice překvapil. Hlavně po zvolení přednastaveného ekvalizéru POP jsou basy pěkně výrazné a subjektívně je poslech velice příjemný. Basy jsou dobře slyšet i při nízké hlasitosti. Vzhledem k ceně, DO a hudební kvalitě ochotně promíjím to proti, především když z metrové vzdálenosti si již ničeho nevšimnete. Reprobedny naprosto splňují požadovaný účel.

• Solidní repro

OK...solidní výkon

• Perfektní zvuk
    • Nepamatuje si nastavení.Po každém vypnutí a zapnutí je nutné nové nastavení.Já to řeším přes equalizer v počítači.

Velice dobré reproduktory k PC.Dobře vypadají a skvěle hrají.