Dynavoice DF-8

Do 3 dnů • Více variantZdarma100 % • 446 recenzíDalší informace

Citlivost
94 dB

• , zakoupeno v yamaha-shop.cz

• Dlho som vyberal až som natrafil na značku Dynavoice. Pôvodne som chcel DF6 ale po prečítaní asi všetkých dostupných recenzií ,slovenských,českých a iných zo zahraničia som sa jednoznačne rozhodol pre DF8.Tak ako už niekto písal v recenzii musím napísať aj ja že hrajú zo dňa na deň lepšie a lepšie.Ráno a doobeda keď je čas tak na nich počúvam rádio,poobede a večer CD,Mp3 a hlavne vinyl. Zosilňovač mám Onkyo TX-8270 a repro káble - the CHORD company Clearway 2x2,5m SW(2/2). Po vizuálnej stránke sa ni na nich páči že nie sú zbytočne "vyčačkané" a pôsobia masívne až muskulatúrne z čoho vyžaruje aj serióznosť konštrukcie.Kvalita spracovania vyzerá byť na úrovni. Takže zatiaľ a dúfam že ešte dlho maximálna spokojnosť.
    • Je to asi blbosť ale keby mali nejak vyriešené že kam dať kryciu mriežku keď ju nemáte nasadenú boli by že úplne dokonalé.Mám rád keď je vidieť reproduktory a ochrannú mriežku nemám kam dať. Keby bola na magnety a dala by sa uchytiť napr.z boku bolo by fajn. U niektorých značiek sa dajú mriežky uchytiť na zadnú stenu. Ako som už písal na začiatku je to ale len taká nepodstatná blbosť ;)

• Výborná prostorovost a dynamika, vyzdvihl bych zpracování korpusu
    • Příjemné basy a čitelné středy, vybral jsem je na rockovou muziku a kytara je pěkně cítit
    • Svorky uprostřed reproduktoru
    • Hroty nejsou součástí, je nutné je dokopit

Citlivost
94 dB

Definition nastavuje nové trendy a kvalitu v reprodukci zvuku a s nejvyšším modelem je prostorovost naprosto brilantní. 6,5 palcový středobasový reproduktor je opatřen rigidním odlitým nosným košem ze slitiny hliníku, 2 x 8" basové reproduktory dávají vyniknout čistým a jasným basům. Osazené jsou výrobně náročnou membránou s tkanou strukturou ve speciálním tmelu obsahující pevná kevlarová vlákna. Dva výškové reprodutkory se starají o ty nejvšší frekvence, jeden s měkkou kalotou a jeden páskový tweeter.

Tato série se drží jednoho z charakteristických rysů firmy, zdvojeného tweeteru, kdy výšky v pásmu 1.8 - 9 kHz reprodukuje měnič se silně impregnovanou textilní membránou kalotového tvaru. Ultravysoké tóny v rozmezí 9 - 32 kHz jsou vyzařovány speciálním vysokotónovým měničem s páskovou membránou.Takové řešení není příliš časté a pokud ano, tak v reprosoustavách s mnohem vyšší cenou. Reproduktor tak vytváří mimořádně příjemný a přirozený zvuk s detailním nástrojovým rozlišením. +-2 dB X-Change zlacené biwire terminály

Každý člověk má jiný názor a představu, nemluvě o odlišném podání reprodukované hudby. Řada Definition je proto vybavena svorkami X-Change. V horní části terminálu jsou tři pozlacené kontakty nekompromisně řešeného čtyřstupňového voliče relativní citlivosti v pásmu vysokých tónů. Citlivost vysokých kmitočtů lze volit ve 2 decibelových krocích a tím jemně doladit podle svého vkusu vzájemný poměr středů a výšek v konkrétním poslechovém prostoru.

Silná stránka je zpracování korupusu a pro nás velmi důležitá podmínka kvalitní reprodukce zvuku. Boční stěny jsou vyrobeny z 18 mm MDF, přičemž přední a zadní stěny z 15 mm MDF, které jsou lakované a vyztužené další vrstvou MDF o tloušťce 25 mm. Kromě toho je box uvnitř zpevněn prostřednictvím tuhých příček o rozměrech 4 x 15 mm. Tato konstrukce zaručuje reprosoustavám naprosto rigidní, stabilní a pevné provedení skříně bez nežádoucích účinků, proto je také váha jednoho kusu přes 24 kg.

Hlavní přednosti: živý a detailní zvuk speciální vysokotonový měnič s páskovou membránou má na starosti nejvyšší výšky - 12.800 Hz - 32 kHz  kvalita zpracování přední a zadní stěna je sendvičové konstrukce s celkovou sílou 33 mm

HODNOCENÍ magazínu HIGH END REPORT:

Průzračné zobrazení prostorové scény s vynikajícím prostorem. Transparentní a detailní výšky, jejichž relativní citlivost lze výborně nastavit skvěle vyřešeným 4-krokovým voličem. Jasně a přítomně znějící středy. Přehledně prokreslené basy, ve kterých nechybí působivě hluboké tóny. Kvalitní provedení a zpracování.

• Tak zaprvé až si budete číst tento popis, tak prosím vemte na vědomí že nejsem zfetovaný, ani pod vlivem alhokolu a jsem zdravý člověk.
    • They are exactly Crown Jewel - Speakers.
    • Absolutně vynikající zařízení.
    • Pokud k nim má člověk vhodné příslušenstí a nepřepaluje je nebo jakoliv je neničí, tak poté člověku takové reproduktory zůstanou plně funkční na zatraceně dlouhou dobu, věřím že i v rámci desítek let.
    • Dokážou hrát tak úžasně, že posluchače posílají do jiných dimezní. V této ale i značně dražší cenové kategorii jsem nikdy neslyšel lepší zvuk než jak hrají DF-8čky.
    • Basy, středy a výšky hrají skvěle, čistě a přesně. Dle mě jim není co vytknout. Možná bych uvítal jen kdyby zvládali ještě o 5 Hz hlubší bassy.
    • Krásný a kvalitní provedení už tak zvukově fantastických reproduktorů.
    • Bezpochyby mají kvalitní zvuk na nejvyšší úrovni co je v této cenové kategorii a můžete mi věřit že i výkonově dokážou nepředstavitelné na to jakou velikost mají a kolik stojí.
    • Co se týká nástrojů tak vlastně bezpochyby zvládají přehrát naprosto precizně a výborně všechny nástroje : Smyčcové, dechové, bicí a elektronické zvuky.
    • Dokáží zahrát výborně snad každý žánr a styl hudby. To už potom samozřejmě záleží na tom jak kvalitní je stopa, zdroj a převod zvuku.
    • Váha 28,1 kg je fajn, z mého pohledu je větší hmotnost jen pozitivum.
    • X-Change nastavení funguje špičkově a pokud má člověk zdravý sluch tak ty rozdíly v čistotě a podání zvuku musí slyšet.
    • Nejen díky praktickým tvarům ale i díky 3 typům barevnému provedení jsou vhodné a zapadnou do mnoha prostorů. Navíc protože je nahoře na reproduktorech rovná plocha tak se na ně dá odložit nebo dát mnoho věcí.
    • Poslouchat v nich hudbu nebo na nich hrát na nástoje je jednoduše naprosto ohromná darda a báječné potěšení.
    • V hlubokých tónech rezonují a je nutné dokoupit antirezonanční podložky nebo s t vypodložením jich nějak pohrát.
    • I když toto další nejsou nevýhody samotných Reproduktorů tak lze to považovat jako nevýhodu při poslouchání :
    • Protože jsou to trošku větší a znatelně výkonné sloupové reproduktory tak je třeba být v nejlepším případě min. 4 metry od nich aby jste slyšeli všechny zvuky co nejlépe a tím pádem se nehodí se do malých nebo menších prostorů.
    • Jednoznačně jsou vhodné spíš do větších a velkých prostorů, jako jsou větší místnosti až po větší haly.
    • Kvůli jejich účelu a síle je třeba na ně mít pevnou místnost, např. sádrokartonová místnost se moc nehodí a zdi nebo většina sousedů vám moc nepoděkuje.
    • Součástí balení jsou jen Reproduktory, vše ostatní přislušenství jako hroty nebo nožičky si musíte dokoupit.
    • Stějně jako poháněcí přislušenství ale to je už běžné. I když aspoň ty reproduktorové kabely bych velmi ocenil kdyby některé byli nabízeny jako možnou součást balení s reproduktory.

Mě osobně pořád dokola překvapuje co se sebe dokážou vydat za čistý a přesný výkon a skvělou kvalitu zvuku.
    Když si chci vážně hudbu osolit, tak nejen že z nich na celém těle cítím tu sílu kterou vydávají a kvalitou mám často husí kůži tak mi přijde že i často vidím vlny vybrací jejich akustického tlaku.
    A rozhodně i s mnoha místnostmi, nábytkem a vůbec věcmi dokáže ten jejich výkonný zvuk slušně zatancovat.

Mám je od Března 2018.
    Vybral jsem je protože jsem chtěl reproduktory tohoto typu a rázu a např. populární a drazší Klipsch jsem podporovat něchtěl, od Yamahy jsem žádné takové Repro neviděl, stejně jako ostatní značky mi tolik nepadli do oka s jejich parametry.

Po několika měsících hledání a rozmýšlení jsem se rozhodl vyzkoušet pro mě novou Švédskou kvalitní značku Dynavoice a neudělal jsem v tom ani nejmenší chybu. Neznám konkurenty které by se mohli se vším všudy Dynavoice Definition DF-8čkám rovnat nebo je překonat.
    Jsou to reproduktory na enormní úrovni za tu cenu a jen bych rád dodal že v roce 2018 stály asi kolem 21 500 ,- potom na nich naskočila cena za kterou jsou dnes dostupné ale pořád se určitě vyplatí oproti hodně drazší konkurenci nebo je aspoň zkusit, i když přikláním se k tomu že po vyzkoušení je téměř každý bude chtít.

• , zakoupeno v yamaha-shop.cz

• Výborná prostorovost a dynamika, vyzdvihl bych zpracování korpusu
    • Svorky uprostřed reproduktoru
    • Hroty nejsou součástí, je nutné je dokopit

• - Perfektní zvuk
    • - Kvalitní dílenské zpracování
    • - Pěkný vzhled (ve skutečnosti o hodně hezčí, než na fotografiích)
    • - Více možností úpravy zvuku podle svého ucha
    • - Nutnost použití anti rezonančních podložek. I přes bytelný, kvalitní, pevně připevněný podstavec reprosoustav, se rezonance nejhlubších tónů (opravdu velmi, velmi hlubokých) přenáší do podlahy
    • - Anti rezonanční podložky nejsou součástí dodávky

Reprosoustavy Dynavoice DF-8 naprosto splnily mé očekávání. Mají podle mě až analiticky přesný zvuk (je možná divné toto psát o reprosoustavách v ceně 21 000 Kč, ale je to tak....) Nevím, je-li to výhoda, či vlastně nevýhoda, ale nahrávku přehrají tak, jak jim ji poskytne zdroj signálu. Špatnou nahrávku nijak nevylepší, přehrají ji tak jak je a dobrou nahrávku přehrají excelentně. (Srovnávám se svými starými "Wharfedale Modus One Six", bývalou vlajkovou lodí Wharfedale) Zahrají opravdu hodně hluboké tóny a středy výšky tak akorát. Mají možnost upravit zvuk výšek a středů dle vašeho vkusu přepínačem. Já nechávám hodnotu nula. Další možnost je utěsnit zadní horní bassreflex dodávanými molitany (já nechávám neutěsněný) Dynavoice DF - 8, jsou dost náročné na pozici posluchače, ideální je rovnostranný trojúhelník. Co se týká stereobáze, není moc veliká ve srovnání se starými "Wharfedale". Zvuk reproduktory nijak zvlášť nepřesahuje. .. Předo-zadní prostor je ke slyšení. Dynavoice DF-8 zákazníkům vřele doporučuji. Zvukem, provedením, vzhledem, sahají výše a jejich cena by mohla být klidně třeba 30 000 Kč. Opravdu skvělý výrobek v poměru užitek / cena!!
    (zdroje signálu: CD přehrávač - Yamaha CD - S300, AV Receiver Yamaha RX - V771, propojovací kabely - Audioquest FLX-Slip 14/4, poslouchal jsem - Referenční CD časopisu Stereo & Video, Sting - The Best Of, Gary Moore - Dud New Ballads Blues, Bozzio Levin Stevens - Black Light Syndrome, Pink Floyd - The Dark Side Of The Moon, Overkill - The Electrict Age, Stratovarius - Infinitive, Heavenly - Virus a mnoho dalších..)

• Jsem spokojen. Na cenu odpovídají. Při nastavení basů nad +4 a a více a zesílení hlasitosti nad 50% jsou basy už velmi silné. Konstrukce, krásný přední a zadní lesklý povrch. Made in Sweden
    • Není návod v balení, kabely (a samozřejmě zesilovač) musíte dokoupit. V mém připadě.

• Jsem velmi spokojen, každému bych je doporučil.Veškeré parametry,které jsem od nich očekával bezezbytku naplnily.
    • Na to, jak jsou dobré,tak se o této švédské značce málo ví.

Dynavoice DF-8 doporučuji každému . Za dané peníze vám zahrají pomyšlení.