Recenze F&D T-400X

Ověřený zákazník Digitor.cz

Jan Faix

Přidáno: 30. června 2018

Zakoupeno v Digitor.cz

• Dobrá cena, kvalitní reprodukce.

Levné stojanové reproduktory nevyžadující samostatný ekvalizér. Skvělý zvuk a perfektní provedení. Barevné provedení a design odpovídá barvě mého nábytku. Používám pro nenáročné domácí kino a poslech hudby různých žánrů. Červená dioda označující vybraný vstup na subwooferu má přiměřenou intenzitu a neruší.

Zapojeno přes TV digitální výstup Toslink do Audio converteru a z něj do Cinch vstupu reproduktorů. Dodatečně dokoupený Audio converter Toslink (Coax) na Cinch L/R slouží k převádění digitálního Toslink (nebo koaxiálního) signálu na analogový Cinch L/R signál. Z televize je digitální audio výstup (output) Toslink, propojený kabelem S/PDIF (nutné dokoupit) do Audio convertoru, který převede digitální signál na analogový výstup Cinch, který je spojený kabelem Cinch (M) 2x na Cinch (M) 2x (součást balení reproduktorů) s reproduktory F&D T-400X.

Další vstupy mimo výše popsaný AUX, které u reproduktorů využívám jsou funkce Bluetooth a zabudované FM rádio. Ostatní možnosti jako NFC, přehrávání z SD karty nebo USB zařízení, 3,5 mm audio jack vstup či zapojení dvou karaoke mikrofonů nevyužívám.

Bluetooth funguje spolehlivě jak ve spojení s Android telefonem tak notebookem s Linuxem (nástrojem Blueman).

Zabudovaná "drátová" anténa pro FM rádio funguje dobře pro stanice se silným vysílacím signálem. Pro stanice Classic Praha a Radio 1 jsem k anténě připojil přes koaxiální (Female) šroubovací konektor k externí pokojové anténě pro příjem FM/DAB/VHF a UHF signálů s vestavěným zesilovačem se zesílením až 42 dB.

Středy a výšky: Optimální
Basy: Dostatečné