Heco Aleva GT 602

Citlivost
91 dB

• , zakoupeno v Electro World

Rodinný rozpočet mi stanovil limit na nákup reprosoustav 28 tisíc. Ve studiích jsem poslouchal značky JBL.Wharfedale,Heco,Klipsch,Quadral a pod. Ve spojení se zesilovačem ,který vlatním Harman Kardon HK 970 si podle mého nejlépe sedly Heco Aleva GT 602. Dost v pasti ze zvuku byl i provozovatel jednoho studia,který na toto spojení prohlásil, že je to sestava roku! Že se dost často draší sestavy takle nesejdou na dokonalosti zvuku( možná si řeknete,chtěl přece prodat,ale já přijel původně pro Quadral Argentum 590). Zvuk mě i jeho doslova posadil na zadek i když musím uznat, že JBL studio 280 hrály také dobře. Heco ale hrají dynamičtěji a hlavně dobře vypadají,což je u JBL dost problém. Popisovat zvuk nebudu to by zde bylo klišé. Heco splnily moje očekávání na výbornou. Na to že tu značku nějak moc neznám, tak se Hecu tímto omlouvám! Ani jsem netušil jaký tento zesilovač skrývá úžasný potenciál. Léta hrál na AQ Labradory a to se nedalo srovnávat. Chtěl jsem je tedy objednat na Amazonu kde se i s dopravou dají pořídit o 10 tisíc levněji než u nás. Problém ale je, že podle pravidel amazonu chodí toto zboží běžně jako vystavené ( dle pravidšel může být deklarováno že je nové a posílat to potom na svoje náklady někam do německa no.....) a tudíž je u klavírního laku dost riziko povrchového poškození, proto jsem se rozhodl neriskovat a zajet si do německa, nebo rakouska osobně. Domluvil jsem si na dálku nákup ve Vídni kde byla cena za origo zabalené a mám to v dosahu 340 euro za kus. Když připočítám benzín tak jsem na dvaceti což je dobrá cena ,ale jen do doby , kdy jsem tato repra origo zabalené našel v E-worldu i s dopravou za 21 500,-. Nebylo co řešit, bez práce, na druhý den doma a klid se zárukou. Nekupujte reprosoustavy bez poslechu!!! Je v nich velký rozdíl za stené peníze někdy až neskutečný a je strašně důležité aby vznikla vyváženiost se zesilovačem. CD player a ostatní komponety jako gramo,tuner,kabely a pod. už tak významný podíl na zvuku nenesou.( i když také hrají svoji roli na výsledku) Pak už o konečném výsledku bude rozhodovat jen akustika poslechového prostoru, kterou díky manželkám už v některých případech moc neovlivníme :-) (stejně nechápu,jak můžou hlubokotónové reproduktory o průměru jen 13cm takhle hluboko a dynamicky hrát)

Citlivost
91 dB

HECO - německé HIFI od roku 1949. HECO je značka, která představuje bohatou a dlouhou tradici výroby německých reproduktorů. Od založení společnosti před více než šesti desetiletími se společnost zavázala k rozvoji nekompromisní a vysoce kvalitní reprodukce hudby v domácím prostředí. Sloupové reproduktory s 3-pásmovou bass reflex konfigurací s dvojitým basovým měničem Heco Aleva GT 602 z řady Aleva GT. Vedle extrémně nízko rezonančního a akusticky optimalizovaného předního panelu mají tyto reproduktory také jasný a konzistentní design. Řada reproduktorů Aleva GT - síla a elegance v perfektní harmonii. Pevné panely a vnitřní opěry, které byly použity pro skříně každé jednotky Aleva GT, zajišťují vynikající vlastnosti s nízkým rezonančním efektem, zatímco klíčové přepážky používané u všech modelů jsou obzvlášť silné na 25 mm. Jasné stylistické prvky spolu s černým nebo bílým piano lakem vytvářejí atraktivní vizuální vzhled. Připojení je zajištěno připojovacími terminály se zlacenými a izolovanými šroubovými přípojkami, které jsou kompatibilní s konfiguracemi bi-wiring a bi-amping. Výrazný akustický výkon v celém frekvenčním rozsahu. Reproduktory Aleva GT 602 jsou perfektně optimalizovány z hlediska frekvenčního rozsahu. Všechny šasi byly zcela rekonstruovány a optimalizovány pomocí nejnovějšího softwaru. Aleva GT 602 je vybaven 130 mm středobasovým reproduktorem a dvěma výkonnými 130 mm basovými reproduktory s lehkými kuželi a vysoce výkonnými hlasovými cívkami, které jsou optimalizované pro přenos signálu s nízkým zkreslením. 28 mm kupole výškového reproduktoru byla akusticky naladěna a přepracována podle nejmodernějších technologií, s ferrofluid chlazením pro vysoký výkon a výkonným feritovým dvojitým magnetovým systémem. Nízko rezonanční MDF skříň v elegantním, vysoce lesklém klavírním provedení. Reproduktory mají velmi pevnou konstrukci s použitím MDF panelů a propracovanými vzpěrami. Elegantní vysoce lesklý klavírní povrch, který je k dispozici v bílé nebo černé barvě, byl aplikován na skříň v několika etapách.

• Výborné repra ve verzy Originál.

Baví mě zde a jinde číst jak někdo sehnal tyto repra za polovinu tak jako můj kamarád co si pro ně jel do německa a také za polovinu.Jsou přece německé,dává to logiku. že. Se zvukem byl spokojen do doby než navštívil mne a slyšel hrát origo verze a ne klony ,které se prodávají za polovinu hlavně v Německu a v Polsku. Jde o dovoz .z číny. Ani výrobce to hned nepozná pokud to neotevře,Ale to je taková doba no....)-: .Nechci tímto tvrdit,že když to vyšlo levněji musí to být fake,ale ten kamarát ty kopie koupil ve velkém marketu na audio a nevěřil skutečné pak odhalené realitě.Dejte na to pozor!!!!

• cena v německu 500 euro za par
    • cena v čechach _?????

čekal jsem vice ,ale za tu cenu vynikajici

• , zakoupeno v Electro World

• Kvalitní, čistý přednes, 91dB
    • Zpracování a vzhled
    • Bi-Wi vstup
    • Hroty součástí balení
    • Na našem trhu jsou drahé

Zakoupeno v červnu za cca € 650 v zahraničí. Za takovou cenu fakt velká paráda! Oproti mému starému systému s aktivními rgály obrovský rozdíl. Používám jako 2.0 stereo. Zapojil jsem je zatím základními bi-wiring kabely AQ Audioquest ( cena cca 1200,-Kč/pár ) a na receiveru Onkyo hrají fakt velmi slušně ! Subwoofer myslím není potřeba, leda byste byli maniaci na basy. Mně v místnosti 22 čtverečních metrů woofer vůbec nechybí. Když to shrnu, tak můžu jen doporučit, samozřejmě lakování ve vysokém lesku je magnet na prach, případně na otisky. Stačí jednou, dvakrát týdně přejet prachovkou a budou pořád jako nové. A hlavně... manželka si je oblíbila hned po zapojení :-)

• Skvely zvuk v dane kategorii a za cenu ve sleve(600Euro za par, ano ctete dobre v Nemecku je tak prodavaji) nemaji konkurenci. To musite koukat o tridu vys. Nekde mezi 25 - 35 tisic.
    • Vyborne hodnoceni v Nemeckem casopise Stereo - 5 hvezd z 5 a celkove 63%.
    • Jedine proti je, ze musite za tu cenu do Nemecka, ale na druhou stranu to byl hezky vylet do Drazdan.

Po techto repro jsem posilhaval jiz delsi dobu, ale rozhodnuti prislo okamzite, kdyz jsem zjistil, ze v Nemecku jsou o 11000,- levnejsi. Koupil jsem je v Drazdanech v MediaMarktu v Elbe parku.
    Oproti mym starickym Jamo jsem objevil podstane vic detailu a pribylo nizsich basu. Navic zmizela zahuhlanost, ci jak to nazvat.
    Jeste vymenim receiver Sony za Onkyo TX-8150, takze ocekavam dalsi zvukove vylepseni.