LG PK5

• Dobrá cena, kvalitní.

AKORÁT VELIKOST I ZVUK

• Krásná komunikace s jinými zařízeními
    • Jak jsem zmiňuji s dobrým eqvalizerém hraje úžasně
    • Je za potřebí mít kvalitní hudební přehrávač ideálně dobrý ekvalizér.

Konstrukce
až 18 hodin
Čtečka karet
Wi-Fi
Podpora NFC

Hudební výkon 20W | Hands-free | Multi-point | Dualplay | Bluetooth | IPX5 - odolný proti vodě | Integrovaný mikrofon

Výjimečný zvuk všude s sebou
Přenosné reproduktory LG XBOOM Go PK3 vám umožní vychutnat si výjimečnou kvalitu zvuku a využívat praktickou přenosnost reproduktorů bez jakýchkoli kompromisů. Spolupráce společností LG a Meridian Audio znamená, že si zvuk ve vysokém rozlišení konečně můžete vychutnávat nejen doma, ale i venku.

LG je partnerem společnosti MERIDIAN Audio
Kvalitní zvuk každý den. LG přináší všem milovníkům kvalitní hudby na celém světě výjimečný zvukový zážitek ve spolupráci se společností Meridian, která je britským průkopníkem v oblasti zvuku s vysokým rozlišením.

Režimy Enhanced Bass a Clear Vocal
Zažijte díky jedinečným technologiím od společnosti Meridian Audio výjimečnou kvalitu zvuku, ať už si své oblíbené skladby přehráváte kdykoli a kdekoli. Režim Clear Vocal vám umožní vychutnat si vokály s absolutní sytostí a s maximem detailů bez zkreslení i při nejvyšší hlasitosti. Režim Enhanced Bass vytváří ještě hlubší basové tóny.

Dvojnásobně silné basy, které ucítíte
Dva pasivní zářiče fungují jako mini basové měniče, které zabezpečují vynikající basy a každé party dodají extra dávku energie. Poslechněte si skladbu s neuvěřitelně silnými basy a nechte si energicky pulzujícími reproduktory rozpumpovat krev v žilách.

Streamujte zvuk s vyšším rozlišením
Soundbar LG PK5 podporuje technologii aptX HD, a díky tomu budete moci streamovat zvuk v ještě vyšší kvalitě než u CD a navíc přímo ze svého kompatibilního telefonu do reproduktorů. Získejte maximum ze služeb na streamování obsahu ve vysokém rozlišení nebo si poslechněte skladby bez komprese typické pro standardní technologii Bluetooth.

Povězte svým reproduktorům, co mají hrát
Pohodlné ovládání reproduktorů hlasem. Jednoduchým stisknutím tlačítka aktivujete hlasového asistenta svého telefonu, kterému můžete klást otázky nebo ho požádat, aby přehrál nějakou skladbu.

Jen se dotknout, položit otázku a dostat odpověď

Rozjasněte svoji party
Díky světlům blikajícím do rytmu hudby se každá party změní v nekončící zábavu.

Hudba do každého počasí a na každé místo
A ta nemusí končit, ani když se na nebi objeví mračna. Přenosný reproduktor LG PK5 je extrémně odolný / odolný vůči postříkání vodou (IPX5), což znamená, že jej můžete používat i u bazénu nebo dokonce přímo pod rozprašovači. Nepřestává hrát ani tehdy, když už to ostatní exteriérové reproduktory musely dávno zabalit a schovat se vevnitř.

Design určený k přenášení
Vytvořen tak, aby pohodlně padl do ruky. Přenosný reproduktor LG XBOOM Go PK3 vám umožňuje vzít si výjimečný zvuk s sebou skutečně kamkoli.

Reproduktor, který toho na party vydrží nejvíce
Party už dávno skončila, ale přenosný reproduktor LG XBOOM Go PK5 má stále dost energie. Zabudovaná baterie dodává reproduktoru dostatek energie na celodenní hraní (až 18 hodin) bez potřeby nabití.

Párování několika zařízení přes Bluetooth
Přes rozhraní Bluetooth lze připojit až dvě zařízení současně, abyste mohli vybírat hudbu nejen vy, ale i vaši přátelé. Čím více DJ, tím větší zábava.

HLAVNÍ VLASTNOSTI

• Dobrá cena, kvalitní.

AKORÁT VELIKOST I ZVUK

• Krásná komunikace s jinými zařízeními
    • Jak jsem zmiňuji s dobrým eqvalizerém hraje úžasně
    • Je za potřebí mít kvalitní hudební přehrávač ideálně dobrý ekvalizér.
  • , zakoupeno v OKAY.cz

• Čistý vokál, slušné výšky . příjemné, ale slabší basy.
    • Slabší basy,ale nic tragického.

Na rovinu: Tváří se jako kulturista , očekáváte podle toho výkon a je z toho mírné zklamání. Ale jak říkám, nic tragického.

• Bluetooth reproduktory LG PK5 & PK7 se světelnými efekty! | WRTECH [4K] - YouTube

Zobrazit video recenzi

• Velmi dobrý

• Dobrý zvuk
    • Možnost spárovat dva kusy (pak hrají přímo skvěle)
    • Tlačítka na zvukové režimy Enhanced bass a Clear vocal
    • Madla jsou praktická a dodávají neotřelý vzhled
    • Světýlka na party (jdou vypnout)
    • Moderní technika – USB-C nabíjení, Bluetooth kodeky, apod.
    • Indikace stavu baterie jen jednou diodou
    • Jeden ze dvou kusů nestojí rovně a viklá se
    • Nepamatuje si Dual Play mód
    • Při Dual Play módu nelze připojit víc zařízení
    • Při Dual Play módu je znatelné zpoždění (nelze použít na videa, kde se mluví)
    • Přiložil jsem telefon a čekal, že u moderního repráčku zafunguje NFC :)

Zvukově a designově velmi atraktivní repráček, vybíral jsem mezi tímto a JBL Charge 3 (a několika levnějšíma), nakonec mě LG dostalo dobrým poměrem cena/výkon a neotřelým vzhledem.

Madla jsou fakt super – dávají repráčku stabilitu, je jej za co čapnout a "klec" snad pomůže i dlouhodobě, při méně citlivém zacházení. Taky se mi líbilo, že to není klasický válec jako tisíc dalších.

Kdybych repráček pořizoval pouze na party / venkovní použití, jak je typické, tak by zde asi recenze mohla skončit zmínkou o zvuku. Ten je relativně dobrý, ale pokud někdo čeká z malého zařízení zázraky, tak ty se nedějí. V rámci kategorie je to ale rozhodně dobré, obešel jsem asi 5 konkurentů včetně JBL nebo Sony a LG se neztratilo; i na YouTube jsou recenzenti LG PKX řadou spokojení. Líbí se mi režimy Clear Vocal a Enhanced Bass – občas si to přepnu.

Já mám pro PK5 ale ještě jedno využití, a to je hudba k práci u počítače. Chtěl jsem přenosné repráčky, protože pracuju z několika míst (doma, kancelář, chalupa, ...), a nejdřív jsem tak zvažoval jít do menšího modelu PK3, ale ten neumí spojit dva kusy do jedné stereo soustavy, takže jsem skončil u PK5 (navíc ta madla :) ). No a ke stereo módu mám několik poznámek (POZOR: nemá to na mé výsledné hodnocení velký vliv, protože jsem "jen" poznal, že repráčky nejsou určeny, k čemu nejsou určeny, ale třeba se to info bude i tak někomu hodit).

První důležitá zpráva je, že v kombinaci dvou kusů hrají tyto repráčky FAMÓZNĚ. Myslím, že na party budu brát oba, ten zvuk za to fakt stojí. (Jeden kus má 20W, dohromady tedy 40W.)

Pro mé užití mě bohužel dost trápí, jak je spárování uděláno. Pod krytkou na zadní straně je tlačítko, které se musí podržet 2s na každém zařízení, aby k propojení do Dual Play režimu došlo. To je samo o sobě v pohodě, ale bohužel se po každém vypnutí jednoho z repráčků tento mód ztratí a je potřeba proceduru absolvovat znova. V praxi to dělám několikrát denně, protože repráčky se z úsporných důvodů samy vypínají; nedokážu si moc představit, že to budu dlouhodobě tolerovat.

Další věcí je, že při Dual Play je zvuk znatelně zpožděný – pár set milisekund určitě, takže na videa, kde se mluví, je to nepoužitelné. Toto je "bohužel" z principu daná vlastnost – první repráček hudbu vysílá do druhého a musí na něj počkat, aby hrály současně, takže s tím LG nemůže nic udělat, i kdyby chtělo.

Posledním problémem Dual Play módu je, že při něm nefunguje připojení ze dvou telefonů (což jinak jde). Většinou mi to moc nevadí, ale když třeba přehrávám hudbu z počítače, tak nemůžu na mobilu otevřít LG XBOOM apku a měnit světla a podobné blbiny. Není to moc velká vada, ale za zmínku stojí, protože některé fičury PK5 jsou vzájemně výlučné, což mi před koupí nebylo zřejmé.

Shrnutí je, že mám teď dilema, jestli jeden ze dvou kusů vrátit nebo ne – repráky k notebooku mi to udělá pouze s odřenýma ušima, ale na druhou stranu je zvuk ve stereo módu tak dobrý, že mě trochu zkazil – "nemůžu" teď poslouchat jen jeden kus :)

Pár kratších poznámek:

- Kvalita zpracování působí výborně. O to víc mě překvapuje, že se jeden kus viklá – vizuálně nevidím nic špatně, ale jedna nožička je asi 0,5 mm nad povrchem stolu. Vyřeším to nějakým DIY zásahem.
    - Bluetooth připojení z notebooku se poměrně často ruší, připojení z mobilu je v pohodě (nejspíš problém notebooku, ne repráčků).
    - Odolnost proti vodě "jen" iPX5 (např. déšť nebo pocákání vodou, ale už ne potápění); pro mě zcela dostatečné.
    - Stav baterky je indikován pouze jednou diodou, která mění barvu. Navíc jen ve třech stupních: zelená znamená nad 70%, oranžová někde v rozmezí 10 a 70%, blikající červená pod 10%. (Deset procent by pořád mělo znamenat přes hodinu hudby, nebo skoro dvě v tišším režimu.) Připadá mi to poněkud nedostatečné, ale je to asi jediná výhrada k přímé použitelnosti produktu.