Monitor Audio Bronze 2

2+0
Citlivost
90 dB

• , zakoupeno v LepšíZvuk

• Opravdu pěkně hrají. Zvuk je velmi příjemný, zřetelný, čistý. Krásné středy i výšky. Basy odpovídají velikosti a cenové kategorii bedýnek. Mám je teprve třetí den a ještě se určitě rozehrají.
    • Docela hezky vypadají a nezaberou moc místa. Výhodou je přední SW, takže nejsou tak náročné na zadní vzdál. ode zdi.
    • Zapojené jsou na rec. Onkyo TX-8250, takže jsem ještě připojil levný a jednoduchý subwoofer Yamaha NS-SW 050 pořízený u Maďarů na E-Digital v akci za celk. cenu cca 3.130,- Kč vč. dopravy.
    • V této sestavě funguje vše podle očekávání. Je to dobrý kompromis mezi kvalitou poslechu na jedné straně a velikostí bedýnek danou prostorem a financemi, které jsem byl ochoten uvolnit pro tento účel, na straně druhé. Podotýkám, že jsou v jídelně cca 18 m2 spojené s kuchyní. Pořídil jsem je za cenu rovných 10.000,- Kč vč. dopravy a k tomu byl jako bonus ještě 6 m dvojlinky pro připojení zdarma.

Pořízené za dobrou cenu ve spojení s odpovídajícím receiverem, gramcem a CD přehrávačem, příp. doplněné vhodným subwooferem je rozhodně doporučuji.

• - neskutečně živé výšky
    • - zcela jiná podoba nahrávek - nádhera
    • - velmi kvalitní zpracování
    • - možnost bi - wire
    • - vyvážený zvuk snad ve všech směrech
    • - magnetické grily
    • - vysoký WAF faktor
    • - potřebují prostor

Již delší dobu jsem toužil po něčem lepším než pouhé počítačové reproduktory. Největší boj je s ženou.(to asi všichni znáte). Takže mě čekalo dlouhé sezení na internetu a hledání, co aktuální trh nabízí. Po zdlouhavém hledání ideálního kandidáta v poměru cena / výkon / vzhled zvítězila v mém případě firma monitor audio. Velmi mile mě překvapilo velké množství kladných recenzí a ocenění. Tak jsem neváhal a zakoupil tyto menší reproduktory anglické firmy Monitor Audio.
    Sám se považuji za pokročilého amatéra s ne málo zkušenostma se zvukem.
    Ihned po zapojení jsem byl velice zklamán zvukem, který se z nich loudí. Každou nahrávkou zvuk jen rostl. Teď mi prostě mrazí. Prostorovost a detailnost s jakou hrají tyto reproduktory je grandiózní. Velice příjemné podání výšek a detailnosti celé nahrávky, které jsou schopny vás ukolébat až ke spánku. Až tak příjemně z nich plyne hudba. Basy jsou příjemně dostatečné, až mám někdy pocit, že bych i ubral a to sedím asi 1m od zdi. Takže žádné brutální odrazy od zadní zdi. Receiver jen a pouze v neutrálním ( direct) módu. Jakýkoliv zásah do zvuku než jak je je zkrátka mrvení celého podání zvuku a "dvojkám" to vůbec nesluší.
    Zpracování reproduktorů velice chválihodné a opravdu působí dražším dojmem než za jaké je koupíte.
    Co bych jim trochu vytknul je potřeba je umístit vice do prostoru, takže moc nepočítejte s tím, že budou prostě na poličce u zdi. Bohužel tady dost lidí může narazit, kvůli manželčině protestu "tam prostě nebudou!" nebo se mu třeba nelíbí stojany pro repro. Ostatní budou nadšení!

Patřím mezi spokojené vlastníky těchto krásek a doufám, že budou sloužit a hladit mé uši i oči velmi dlouho.

• , zakoupeno v HifiObchod.cz

• Na svou třídu a cenu naprosto úžasný zvuk. Velmi detailní a čistý.
    • Krásný design.
    • Na svou třídu kompaktní rozměry.
    • Příznivá cena.
    • Barva na fotkách neodpovídá reálu, týká se úpravy walnut, v reálu o dost tmavší.

Pokus sháníte regálovky, které budou skvěle vypadat (bez přední mřížky), ještě lépe hrát a i dobře basovat a přitom to nebudou obludy, tak zde rozhodně nešlápnete vedle. Cena je velice rozumná. A mají bassreflex vepředu, takže pokud i toto je vaše preference (kvůli umístění), tak neváhejte (moc výrobců to nedělá). V dodávce jsou i molitanové špunty na zaslepení bassreflexu, ale to jsem ještě nezkoušel.

Konstrukce
regálové
Počet reprobeden
2+0
Citlivost
90 dB

Díky důkladnému seznamu úprav je tato zcela nová edice řady Bronze ve srovnání s předchůdci podstatně dokonalejší. Nově navržené reproduktory, zdokonalený povrch skříní, robustnější konstrukce ozvučnic a zcela přepracovaná výhybka slibují zvuk, který předčí konkurenci ze stejné cenové kategorie. Výškový reproduktor díky své unikátní konstrukci poskytuje jemné výšky, přičemž tvar ozvučnice zajistí jejich mnohastranné šíření. Přidejme bohaté a pevné basy s přirozenými středy a vysokou citlivost, která zvyšuje počet spolupracujících zesilovačů! 2-pásmová regálová reprosoustava s bassreflexem

• Středobasový měnič: 165 mm C-CAM středobasová membrána

• - Zpracování
    • - Vysoká citlivost
    • - středy a výšky
    • - cena

Na domácí kino jsou určitě velmi dobré , ale při dlouhodobém poslechu Muziky mohou být nepříjemné .. Mají drsnější zvuk , výškové reproduktory postrádají jemnost a mohli by hrát detailněji k vzhledem ceně . Když je porovnám s Dali Zensor 3 , tak je Dali jasný vítěz . Dle mého názoru je odpovídající cena 5000-6000,- a víc ne !

Dali Zensor 3 -
    Více detailů , jemnější přednes vysokých frekvencí , více basů , Muzikálnější .

• - pěkný vzhled
    • - vyrobeno v Číně

Svou recenzi (původně 50%) jsem byl nucen změnit, protože mi prý dovozce (sděleno mailem od prodejce Cinemashop.cz) vyhrožoval za dle mého názoru objektivní uživatelskou recenzi soudem. Abych se tomuto vyhnul, produkt doporučuji a chválím až do nebes. Obrázek si udělejte sami.

• , zakoupeno v LepšíZvuk

• - vyvážený zvuk snad ve všech směrech
    • - magnetické grily
    • - vysoký WAF faktor
    • - potřebují prostor

Sám se považuji za pokročilého amatéra s ne málo zkušenostma se zvukem.

• Hledáte důstojné malé reprosoustavy? Tyto jsou skvělé svým provedením a vzhledem, jsou přátelské cenou a jsou jedinečné ...

Zobrazit celou recenzi na avmania.e15.cz

• , zakoupeno v HifiObchod.cz

• Na svou třídu a cenu naprosto úžasný zvuk. Velmi detailní a čistý.
    • Krásný design.
    • Na svou třídu kompaktní rozměry.
    • Příznivá cena.