Recenze Q Acoustics 3050

Ověřený zákazník Luxusní-elektronika.cz

Jiří Filipi

Přidáno: 6. září 2018

Zakoupeno v Luxusní-elektronika.cz

• Co upoutá na první pohled, jednoznačně vzhled, oblé hrany, k dané cenové třídě precizní potah dýhou a vůbec celková povrchová úprava, nádhera. V zadní části reproduktoru umístěné podpěrné stabilizační podpěry z kovu, s matnou povrchovou úpravou, také potěší. Mřížky, které se nemusí zbytečně pracně uchycovat do otvorů a následně vytahovat, ale drží je na svém místě pouze magnety...lze říci pouze - výborně, skvělý nápad! ;-) Vlastním v povrchové úpravě ořech, v reálu o trošku tmavší než na fotografiích, ale vůbec nevadí, působí velice hodnotně, povedený design.
  • Teď asi to podstatnější a to je zvuk. Po mnohých vyhledáváních a původních výběrech, jsem se jako už předtím při výběru gramofonu, spolehl na radu profíků spol. Luxusní Elektronika a zakoupil Q Acoustics. Zvuk je vyvážený a dle mého sluchu rozhodně nepřečnívá a ani jinak nepřesahuje žádné zvukové pásmo. Výšky jsou krásně znělé, bez obtěžujících sykavek či jakékoliv roztříštěnosti. Společně se středy a basy podávají nejen velmi příjemný zvuk, ale celkově dobře a přehledně podaný prostor. Při poslechu živé nahrávky LP Diany Krall, máte pocit že sedíte přímo před pódiem. Je však zapotřebí se opravdu řídit návodem výrobce a reprosoustavu především dobře umístit. Hlavní je natočení směrem k posluchači (dost ovlivní výsledný zvuk), ale i vzdálenost zadní části od zdi, vzhledem k umístění bassreflexu. Ale i s tím, že to nemusí být vždy jednoduché, výrobce počítal a do balení každého z reproduktorů připravil molitanové ucpávky pro případné doladění basů. Za mě tedy hodnocení "VÝBORNÉ". Samozřejmě je třeba počítat ale i s vhodným zesilovačem a s tím, že další komponenty musí být také ve vyvážené kvalitativní a cenové (chápejte kvalitu provedení, cena materiálů) relaci. Ještě snad zmíním, že reprosoustavy disponují velice dobrou citlivostí 92 dB na 6 ohmů, takže je rozehraje i výkonově slabší zesilovač, např. v čistém "Áčku".
  • Nečtěte, kupte. :-D

Žádnou jsem nezjistil...

Středy a výšky: Čisté
Basy: Dostatečné
Jsem hudební: Pokročilý
Délka kabelů: Tak akorát
Výkon reproduktorů: Dostatečný
Ovladatelnost se mi zdá: Intuitivní a přehledná
Ověřený zákazník SlevyElektro.cz

Václav

Přidáno: 8. července 2017

Zakoupeno v SlevyElektro.cz

• Reprosoustavu teprve zahořuji, ale zvuk je i tak perfektní.
  • Součástí balení jsou i hroty, včetně gumových chráničů
  • Zvuk je vyrovnaný v celém spektru - vhodný i pro vážnou hudbu
  • Nezvýrazňuje zbytečně basy, jako produkty USA výrobců
  • Výborné zpracování a povrchová úprava
  • Vzorně zabaleno od výrobce

Středy a výšky: Čisté