Yamaha SET NS-777/333/444

Výškové
Citlivost
89 dB

• , zakoupeno v yamaha-shop.cz

• - set určen k Yamaze RX-V577, chtěl jsem značku ke značce, žádnou snůšku všeho možného, co se kde vychvaluje, nejsem zarytý hifista, uši už mě také nepoberou 18-20000 Hz
    • - excelentní povrchová úprava, opravdu "kus nábytku", který okrášlí místnost
    • - velmi příznivá akční cena
    • - bytelná konstrukce, což už poznáte z váhy jednotlivých kusů
    • - v této třídě příznivé recenze doma i v zahraničí

Chtěl jsem něco slušného za omezený finanční rozpočet a koupě nelituji. Manželka byla úplně v šoku, když je viděla vybalené a ani nepípla jako předtím, když jsem o ně škemral. A teď několik, podle mě důležitých laických zjištění, abyste nebyli třeba nemile překvapeni. Začnu mým receiverem Yamaha RX-V577. Výborný přístroj s připojením na net kabelem nebo wifinou (má anténku), funkcí Enhancer, která upraví oškubanou MP3 na úroveň zvuku z CD - je to poznat, potvrzeno více posluchači. Přijímač přehraje i několik bezeztrátových formátů, např. FLAC, SACD, WAV, lossles. To je pro ty soustavy a uši posluchače doslova lahůdka. Přijímač je konfigurace 7.2 a kdo ji má, tak pozor. Funkce YPAO - to je automatická kalibrace beden k poslechovému prostoru, vám nebude k ničemu, pokud neobsadíte alespoň 7.1 terminálů. Přístroj zahlásí absenci beden a nezkalibruje, musíte ručně anebo si dokoupit bedny. Na 5.1 nebude problém, pokud k nim máte vhodný subwoofer. Zapojil jsem tedy do chybějících terminálů bedny a subwoofer ze staršího kina Yamaha, kalibrace proběhla, ale přístroj upozornil, že bedny nejsou vyhovující technickými parametry. Funguje to, ale nemohu využít maximální hlasitost, protože mají menší watáž. Další věc, aby to dobře hrálo, je průřez reprokabelů a jejich délka ( doporučený průřez 4mm čtvereční, délka ke každému páru stejná, kabely nejsou zrovna za hubičku).A jako poslední akustika místnosti. Kvůli tahání kabelů kolem zdí pod kobercem a pod prahy jsme museli vytahat některý nábytek. Po zapojení každé bedny na jeden kabel ( na bednách jsou zlacené můstky a vyndáním umožňují zapojení na dva kabely tzv.biwiring - to se dočtete v návodu a na netu, k čemu je to dobré) jsem spustil kalibraci a pustil první skladbu. No nic světoborného. Samozřejmě po nastěhování nábytku a jiném rozmístění některých věcí se akustika diametrálně změnila a přišlo to pravé, ten pravý požitek proti tomu, co jsme měli předtím.
    Rozdíl jak Trabant a Mercedes. Vyzkoušel jsem všechno - klasiku, kostelní varhany, country, rock, metal, jsem nadšen a těším se , až budou zahrané (cca 200 hodin nebo dříve, pokud seženu cd se speciálními signály). A samozřejmě šetřím na náhradu za nevyhovující bedýnky. Subwoofer jsem vypnul, není potřeba. Kdo ale nemá možnost provozovat bedny na větší hlasitost, nebo má menší poslechovou místnost, hůř probudí basáky k pořádné akci. Potom běžte raději do dobrých regálovek s menšími basáky, ať nejste zklamáni. Využijte poradny na eshopu HIFI market, kde popíšete co máte nebo co chcete, kolik na to máte, jak velkou místnost atp. a na slovo vzatí, zdůrazňuji !!!, odborníci, vám dobře poradí ( za pár dní tam najdete odpověď). Sám jsem to využil a byl jsem spokojen. Hifisté by ohrnuli nad mou sestavou nos, ale to jim nelze zazlívat, špičkový poslech, to je jejich životní koníček a stojí je to nemalé peníze, na to my chudší nemáme. Takže já tento set rozhodně doporučuji a než se rozhodnete, třeba vám můj článek v něčem bude prospěšný. Ono to opravdu není o tom "teď mám dobrý bedny , to bude bomba, to si sednu na zadek". Já jsem víceméně pomíjel českou muziku, teď jsem naladil z netu rádio "Rocková zábava", tam valí jen české rockové skupiny a ten zvuk z těchto soustav mě tak dostal, že už tahle stanice zní doma pořád. Pokud je zakoupíte, přeji vám skvělé zažitky, jako mám já.

• , zakoupeno v abcvelkoobchod.cz

• Luxusní vzhled, na obývací pokoj 25 m2 luxusní konkrétní zvuk.
    • Nic.

Tento produkt jsem si vybral protože zvuk je přesný bez zkreslení ( odhalí nekvalitní nahrávky ).

Výškové

• Frekvenční rozsah: 55 - 35000 Hz
  • Rozměry (š*v*h): 51,4 x 19 x 21,3 cm
  • Hmotnost: 7,3 kg/kus

YAMAHA NS-SW200

Advanced YST II (Yamaha Active Servo Technology II)

Výkonný zesilovač disponuje vysokým výkonem pro dokonalý zážitek při poslechu vašeho domácího kina. Subwoofer je vybavený plynule nastavitelnou dělící frekvencí, přepínače fáze 0°/180°. Subwoofer je vybavený systémem automatického zapnutí a vypnutí, uživatele potěší nízkým odběrem elektrické energie v pohotovostním režimu. Zapojení je možné provést přes nízkoúrovňový CINCH vstup nebo přes vysokoúrovňové reprosvorky. Čtyři stabilní nožky podpírají masivní tělo subwooferu a dbají na to, aby nikdy neztratil svou přilnavost k podlaze.

Parametry a specifikace:

• Konstrukce: boční basreflex
  • Reproduktor: 200 mm (8“)
  • Maximální výkon: 130 W RMS
  • Frekvenční rozsah: 28 - 200 Hz
  • Dělící frekvence: 30 – 180 Hz (plynule nastavitelná)
  • Rozměry: 306 x 2900 x 351 mm (Š x V x H)
  • Hmotnost: 11,2 kg

• , zakoupeno v yamaha-shop.cz

• - excelentní povrchová úprava, opravdu "kus nábytku", který okrášlí místnost
    • - velmi příznivá akční cena
    • - bytelná konstrukce, což už poznáte z váhy jednotlivých kusů
    • - v této třídě příznivé recenze doma i v zahraničí

• , zakoupeno v abcvelkoobchod.cz

• Luxusní vzhled, na obývací pokoj 25 m2 luxusní konkrétní zvuk.
    • Nic.